search.noResults

search.searching

saml.title
dataCollection.invalidEmail
note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
Tekst: Lisette Biesenbeek Beeld: Senefelder Misset


OP DE WERKVLOER COVER DEZE WEEKDUBBELDIK NUMMER


MET NIEUWSTE TRENDS


DE BEDRUKTE


PAPERWRAP EEN MOOIE KANS VOOR U EN UW ADVERTEERDER!


HIER KAN UW COMMERCIËLE BOODSCHAP STAAN


“Paper wrappen is echt een leerervaring voor ons geweest”, zegt Pott. “Het is compleet anders dan in folie verpakken. Zo is folie fl exibel en papier niet. Het product, en dan vooral het gewicht maar ook de bindmethode, is dus heel bepalend voor de papiersoort die moet worden gebruikt, wil je voorkomen dat het materiaal bijvoorbeeld scheurt.”


Transparante papiersoort Senefelder Misset heeft om die reden


het afgelopen jaar fl ink geëxperimenteerd met verschillende papiersoorten. “We hebben een hele tijd gewerkt met een standaard papierkwaliteit”, zegt Pott. “Onlangs zijn we overgestapt op een melkachtige, transparante papiersoort waar je het magazine, net als bij folie, doorheen ziet schijnen. Dit hebben we gedaan omdat klanten willen dat hun tijd- schrift zichtbaar is als het op de mat valt.”


‘klanten willen dat hun tijdschrift zichtbaar is als het op de mat valt’


Ook deze doorzichtige papiersoort is eerst uitvoerig getest, in samenspraak met PostNL. Pott: “Het succes hangt immers niet alleen van ons af, maar van de hele keten. Als een postmachine of bezorger het adres op de paper wrap niet kan lezen, heeft het namelijk geen enkele meerwaarde. Daar zit hem meteen ook het spanningsveld. Enerzijds wil je zo transparant mogelijk papier toe-


passen, aan de andere kant moet de leesbaarheid worden gewaarborgd.” Net als bij de ‘gewone’ paper wrap is ook bij de transparante variant het product bepalend voor de papiersoort. “Voor magazine A is dat anders dan voor magazine B. Het is echt maatwerk.”


Persoonlijk karakter Als extra mogelijkheid kan op de


paper wrap naast de NAW-gegevens van de abonnees ook het LOGO van het magazine worden afgedrukt. “In eerste instantie is dat handig vanwege de herkenbaarheid: als de paper wrap bij iemand thuis op de mat valt, dan ziet hij in één oogopslag van wie het afkomstig is en wat erin zit. Dat geeft het product een persoonlijk karakter. Bijna al onze klanten maken inmiddels van deze mogelijkheid gebruik.”


Bedrukte covers Binnenkort start Senefelder Misset ook


met het testen van bedrukte covers. “Een magazine met een bedrukte cover geeft het idee van een cadeau. Maar voordat we in grote getale bedrukte covers gaan maken, willen we eerst intern de nodige ervaring ermee opdoen. Mochten klanten serieuze interesse hebben in deze mogelijkheid, dan moeten we immers wel goed voorbereid zijn.”


Het bedrukken van de covers wordt uitbesteed aan een externe partij die hierin gespecialiseerd is. Pott: “De paper wrap moet rol op rol gedrukt worden. De bedrukte rol wordt vervolgens bij ons afgeleverd en op onze seallijn gezet. Die verpakt de magazines per stuk in een bedrukte


SenefelderMisset_paperwrap 210x270_DEF.indd 1 21-09-2023 09:30 Voorbeeld van een bedrukte paper wrap cover


paper wrap.” De mogelijkheid van bedrukte cover is volgens Pott overigens alleen interessant voor magazines met een hogere oplage. “Het bedrukken van een paper wrap is namelijk vrij kostbaar.”


Circulair en transparant Ondanks dat een paper wrap maatwerk


is – en daarmee duurder – is volgens Pott de plastic soep discussie de belangrijkste reden voor uitgevers om af te stappen van folie. “Papier is imagotechnisch een betere keuze. Daar waar zowel biobased als PE-folies bij het restafval komen, is papier namelijk een 100% recyclebaar product. Dat is tevens de grootste meerwaarde ervan: het is een circulaire productieketen. En omdat het systeem circulair is, is het net zo transparant als de paper wrap zelf.”


Meer weten? Papieren verpakkingen zijn met name geschikt voor magazines die geadresseerd worden verspreid. Meer weten over de paper wrap mogelijkheden? Neem voor meer informatie contact op met een van onze salesmanagers via tel. (0314) 355 500 of mail naar info@senefelder.nl.


imprintant 11


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16