Als er leidingen op de constructievloer liggen, dan mogen die niet worden opgenomen in de laag die voor de akoestische of thermische isolatie is bedoeld. Er moet dus een aparte laag komen waar die leidingen in worden opgenomen. Het isolatiemateriaal moet in een gelijke dikte worden aangebracht en het moet goed met elkaar worden verbonden, zonder tussenruimtes. Verder is het van het grootste belang dat de vloer niet alleen ontkoppeld is van de constructie- vloer, maar ook van de omringende constructie. Hij mag dus geen contact maken met wanden, pilaren, doorvoeren van leidingen en dergelijke. Die moeten worden voorzien van zogenaamde kantstroken
Combinatie met de wand Wanneer er op de zwevende dekvloer scheidings- wanden worden geplaatst, dan kan het noodza- kelijk zijn om de vloer door te zagen. Bij dubbel- skeletwanden heeft het de voorkeur om dat in de spouw van het dubbele skelet te doen, anders worden trillingen nog altijd via de vloer en de wand aan de naastgelegen ruimte doorgegeven.
Zwevende dekvloeren zijn er in diverse varianten; calciumsul- faatgebonden gietdekvloer, cementgebonden gietdekvloer, traditioneel gesmeerde zandcementdekvloer en een droog- vloersysteem. (Foto: Henk van der Veen)
Meer weten? Neem contact op met Technisch Bureau
Thermische én akoestische isolatie inéén
Technisch adviseur
Onno de Vries van TBA kan advies geven over de juiste uitvoering van een zwevende dekvloer en de kwaliteit con-
troleren met diverse meetmethodes.
(Foto: Jan Willem Kommer)
Afouw Naast wat hiervoor is genoemd, zijn er nog meer belangrijke aandachtspunten waarmee tijdens de ontwerp- en de bouwfase rekening moet wor- den gehouden. U kunt ook nalezen in de folder ‘Isolerende dekvloeren - Aandachtspunten bij ontwerp en uitvoering’ en ‘Cementgebonden en calciumsulfaatgebonden dekvloeren in relatie tot contactgeluid’. In die laatste wordt ook ingegaan op hechtende dekvloeren. Beide folders zijn te downloaden van de website van Technisch Bureau Afouw. U kunt ook zeer gericht advies krijgen voor de specifieke situatie van een vloer. Technisch Bureau Afouw beschikt over een aantal technisch advi- seurs die daar voor zijn in te schakelen. Specialist op het gebied van vloeren en terrazzo is Onno de Vries. Naast advies geven kan hij ook vloerencon- troles doen. Uiteraard is het ook mogelijk om bij het TBA een geluidmeting aan te vragen om te controleren of de vloer voldoet aan de eisen die er zijn gesteld op het gebied van geluidisolatie. Neem contact op via de website
www.tbafouw.nl, via e-mail (
techniek@tbafouw.nl) of telefoon, 070 - 33 66 500.
14 MEBEST oktober 2015
Page 1 |
Page 2 |
Page 3 |
Page 4 |
Page 5 |
Page 6 |
Page 7 |
Page 8 |
Page 9 |
Page 10 |
Page 11 |
Page 12 |
Page 13 |
Page 14 |
Page 15 |
Page 16 |
Page 17 |
Page 18 |
Page 19 |
Page 20 |
Page 21 |
Page 22 |
Page 23 |
Page 24 |
Page 25 |
Page 26 |
Page 27 |
Page 28 |
Page 29 |
Page 30 |
Page 31 |
Page 32 |
Page 33 |
Page 34 |
Page 35 |
Page 36 |
Page 37 |
Page 38 |
Page 39 |
Page 40 |
Page 41 |
Page 42 |
Page 43 |
Page 44 |
Page 45 |
Page 46 |
Page 47 |
Page 48