This page contains a Flash digital edition of a book.
PROJEDE KİMLER ROL ALDI?


planlamacısı.Planwerk Cluj kurucu üyesi ve Mimarlık ve Şehircilik Üniversitesi yardımcı doçent,Cluj,Romanya. Romanya Mimarlar Odası üyesi, Avrupa Mimarlar Konseyi Romanya Delegesi. Cluj Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Şehircilik Bölümü mezunu, Hamburg Güzel Sanatlar Yüksek Okulu tahsisat.


Fahri Boztan, Kültür ve Turizm Derneği


Ahmet Ömer Erdönmez, Koleksiyoner, Bursa Kent Müzesi Müdürü 1949 Konya doğumlu olan Erdönmez, İstanbul İktisadi Siyasi Bilimler Fakültesi mezunudur. Pars Kiremit Fabrikası Ortağıdır. Halen Avrupa Müze Akademisi Türkiye Temslcisi, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı Genel Sekreteri, Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Danışmanı, Bursa Kent Müzesi Koordinatörüdür. Ayrıca Çekül Vakfı müzeler birimi danışmanlığını da yürütmektedir.


Ali Yılmaz, Koleksiyoner ve Turizmci (Antik Hotel, Sinop)


Alp Arısoy, Çekül Akademi temsilcisi 2004 Yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. Milano Teknik Üniversitesinde “Kent ve Kent peyzajı” üzerine yüksek lisans yaptı. Shanghai, Kahire, İstanbul ve Milano’da çeşitli Kentsel araştırma ve tasarım projelerinde yer aldı. Şu anda halen İTÜ’de kentsel sosyoloji ile ilgili doktora çalışması yapmaktadır. Daha önce başta Turgut Cansever olmak üzere çesitli mimarların proje ofislerinde çalıştı. Faruk Göksu (kentsel Strateji) ile Stratejik kentsel tasarım projelerinin yanı sıra son bir yıldır ÇEKUL Vakfı adına “Yeldeğirmeni Mahalle Yenileme Projesi”sinde görev almakta.


Amie Dicke, Sanatçı (Hollanda) Halen Amsterdam’da çalışıp, yaşamakta. Rotterdam Willem de Kooning Akademi’si Plastik Sanatlar bölümünü bitirdi. Sanatçı yapıtlarında, estetik değerlerin yok olmasına işaret ederek zamanı durdurmaya çalışıyor. Son dönem işlerinde, tek parça yapıtlardan (desen, heykel) uzaklaşarak geniş ölçekli enstalasyonlarla tarihi mekanlara ve dış alanlara müdahele edip yeni katmanlar oluşturmakta. Sanatçının yapıtları, Schirn Kunsthalle /Frankfurt,Tate Modern ve Project Space 176/ Zabludowicz Collection / Londra, FLAG Art Foundation/ New York, Art Centre Silkeborg Bad


/ Danimarka, Duivenvoorde Castle , Voorschoten ve Museum van Loon and Castrum Peregrini Foundation / Amsterdam gibi uluslararası galeri ve müzelerde yer almaktadır. Çok çeşitli kolleksiyonlarda (Zabludowicz Collection, Takashi Murakami Collection ve Museum Boijmans van Beuningen) yapıtları sergilenen sanatçı 2012 yılında Gemeentemuseum Den Haag/ GEM müzesinde kişisel bir sergi gerçekleştirecektir. Amie Dicke ,Peres Projects/ Berlin, Galerie Diana Stigter / Amsterdam ve Hiromi Yoshii / Tokyo tarafından temsil edilmektedir.


Aykut Yılmazer, İşadamı, Genç İşadamları Derneği Başkanı (Sinop)


Dr. Ahmet Cengiz, Sinop Valisi


Berrin Gürleyen, Spastik Çocuklar Derneği


Burhanettin Tunç, Araştırmacı, Müzik Öğretmeni


Cemalettin Kaya, Turizmci (Ayışığı Hotel, Sinop)


Çiğdem Borucu, Akademisyen, Müzik Araştırmacısı Sinema, tiyatro, ve tape için besteler yapmaktadir. Brooklyn College’da Noah Creshevsky ve George (Skip) Brunner’den kompozisyon, Michael Rogers’dan piyano eğitimi aldı. Miriam Gideon ve John Cage kompozisyon ödüllerini kazandı. Besteleri birçok ülke ve festivallerde çalındı. Çalışmalarına halen İstanbul’da devam etmektedir.


Çiğdem Calap, Turizm Rehberi Egemen Bağış, Avrupa Birliği Bakanı Elif Kuli, İç Mimar, İstanbul


Emre Koyuncuoğlu, (Atölye: Yürüyüş ve Atölye) Eugen Pănescu –Mimar ve Şehir


Francesco Ragazzi ve Francesco Urbano Sanatçı Kollektif Associazione E, Francesco Ragazzi ve Francesco Urbani tarafından 2004 yılında kurulmuş olan Venedik merkezli bir gayrı ticari sanat organizasyonudur. Felsefi eğitim ile sinematografik tavrı bir araya getirerek, dinleme, armağan etme, davet etme ve takımlaşma temelli sanatsal ve küratoryel projeler üretir. Associazione E, hem dramatik hem iyileştirici değerlere sahip olan kolektif çalışmanın süreçleri olarak sergiler, festivaller, konferanslar, atölye çalışmaları geliştirir. Francesco Ragazzi ve Francesco Urbano Mairie de Paris tarafından 2008 yılında Cité Internationale des Arts’ın davetli sanatçıları oldular. Bu programı takiben Spot-studio dal vivo adını verdikleri kendi residency programlarının küratörlüğünü yapmaya başladılar. Venedik Bienali’nin Miltos Manetas 2. Internet Pavyonu’na katılmasının ardından Associazione E şimdi, “A special day”, adlı queer anıları ve kültürleri üzerine geliştirdiği atölye çalışmasını yürütüyor.


Fuat Dereli, Sinop Müzeler Müdürü Hale Oğuz, Çevreci ve Müzeci Hikmet Tosun, İl Kültür Müdürü


Gökçe Dervişoğlu, Yrd.Doç.Dr, Akademisyen İstanbul’da doğan Dervişoğlu, Sankt Georg Avusturya Kız Ortaokulu ve Ticaret Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümünü bitirdi. Aynı üniversitede akademik kariyer ve yüksek lisans çalışmalarına başladı. İ.Ü İşletme Fakültesi’nde sürdüğü çalışma sırasında Avusturya hükümet bursu ile Innsbruck Üniversitesi’nde öğrenimini ve araştırmasını tamamladı. 7 yıl sürdüğü ve


Fotooğraf, Yusuf Emre Yalçın


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6